Raport ma na celu porównanie spalonego paliwa z ilością zatankowaną na kartach paliwowych, w automatyczny sposób dzięki czemu zaoszczędzisz czas i unikniesz błędów, raport pokazuje średnie spalanie między tankowniami jak i podsumowanie za wybrany okres. Pozwala na szybką weryfikację ewentualnych rozbieżności ilości spalonego paliwa.
Przed importem kart paliwowych należy utworzyć uniwersalny szablon importu. Szablon tworzymy w sekcji Koszty → Dokumenty → Szablon importu. Moduł importu jest kompatybilny tylko z plikami o rozszerzeniach XLS i XLSX. Ważne, aby karta paliwowa nie zawierała błędów oraz braków (może to spowodować brak możliwości zapisania bez ręcznej poprawy pliku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Uniwersalny moduł kart paliwowych.
Ważne! Jeżeli w Twoich pojazdach poziom paliwa jest wyrażany w procentach (%), konieczne jest przesłanie pojemności baku danego pojazdu do Biura Obsługi Klienta Navifleet.
Import kart paliwowych
Kartę paliwową importujemy z dysku do aplikacji desktopowej Navifleet.
Aby to zrobić przejdź do Koszty → Dokumenty → Importuj (wybieramy źródło np. Plik XLS, Fortis itp. → szablon importu jeśli jest utworzony → wybieramy lokalizację pliku → importuj).
Raport zestawienia kart paliwowych z tankowniami
Ważne jest, aby importować wszystkie karty paliwowe. Ma to wpływ na wartość porównawczą raportu oraz importowanie plików tylko z potrzebnymi danymi.
Aby wygenerować raport przejdź do Raporty → Zestawienie kart paliwowych z tankowaniami.
Następnie określamy zakres czasowy raportu oraz wybieramy jakie tankowania ma uwzględniać:
- Wykryte - informacja ile litrów zostało zatankowane oraz do jakiego stanu.
- Karta paliwowa - informacja o ilości litrów zatankowanych na kartę paliwową.
Mamy także możliwość wyboru pojazdu, którego będzie dotyczył raport.