Moduł zdalnego tachografu w aplikacji Navifleet w przejrzysty sposób wizualizuje proces pobierania plików DDD. Dzięki temu użytkownik jest w stanie szybko reagować na potencjalne problemy.

Logi pobrań

Wizualizację kolejnych kroków pobierania plików DDD znajdziemy w zakładce Tachograf → Odczyt plików DDD. Proces został zobrazowany w oknie Logi pobrań, znajdującym się po prawej stronie widoku.Tabela z logami pobrań zawiera takie informacje jak: ID pobierania, Pojazd, Źródło, Status, Numer próby, Data zlecenia.

Status pobierania

Kluczowym elementem powyższej tabeli jest Status Pobierania. Składa się on z sześciu kroków, co wyraźnie oddaje wizualizacja w omawianej kolumnie. Każdy krok to kolejna prostokątna ikonka o kolorze zielonym (krok przebiegł prawidłowo) bądź czerwonym (wystąpił błąd). Wyróżnia się następujące kroki pobierania plików DDD:

  1. Inicjalizacja — weryfikacja czy lokalizator udostępnia możliwość pobierania plików DDD.
  2. Oczekiwanie na rozpoczęcie autoryzacji.
  3. Autoryzacja   potwierdzenie karty przedsiębiorstwa.
  4. Oczekiwanie na pobieranie plików z tachografu   TMR pobiera dane z tachografu do pamięci wewnętrzne.
  5. Pobieranie plików z tachografu   przesyłanie danych między TMR a serwerem.
  6. Pobieranie zakończone   plik pojawia się w sekcji Archiwum plików.

Błędy w procesie pobierania plików DDD

W poniższej tabeli znajdują się najczęściej występujące błędy podczas pobierania plików DDD. 


UWAGA! Pobieranie plików DDD jest możliwe tylko przy włączonym zapłonie w pojeździe (przez cały okres pobierania).


BłądCharakterystykaRozwiązanie
Błąd inicjalizacji Brak komunikacji z urządzeniem.  Ponów próbę pobierania przy włączonym zapłonie w pojeździe lub udaj się w miejsce z lepszym zasięgiem.

Błąd autoryzacjiNajczęściej jest związany z opóźnieniami i błędami transmisji GPRS.Sprawdź, czy karta włożona do urządzenia jest prawidłowa oraz czy jesteś zalogowany na konto, do którego przypisany jest dany pojazd.

Zweryfikuj poprawność uruchomienia aplikacji Tachoreader. Przed uruchomieniem musi ona być wypakowana do innego folderu.