Moduł Analiza stylu jazdy stanowi integralną część aplikacji Navifleet. Jest to narzędzie, które ocenia zachowania kierowców podczas jazdy i wspiera ich w poprawianiu swoich umiejętności za kierownicą. Dla fleet managerów to sposób na optymalizację kosztów, podniesienie bezpieczeństwa kierowców, wsparcie ekologii oraz automatyzację zarządzania flotą.


W tym artykule poznasz pierwsze kroki po otrzymaniu dostępu do aplikacji.

Dodawanie kierowców

Pierwszym krokiem jest dodanie kierowców. Jest to niezbędne dla funkcjonowania modułu Analiza stylu jazdy. Moduł nie ocenia pracy pojazdu, lecz zachowania za kierownicą w określonych sytuacjach. Rankingi i statystyki tworzone przez aplikację dotyczą konkretnych osób. Podczas dodawania niezwykle ważne jest uwzględnienie numerów telefonów kierowców. Dzięki temu, będą mogli oni korzystać z aplikacji Navifleet Driver.


Instrukcję dodawania kierowców znajdziesz TUTAJ.


Zawartość zakładki STYL JAZDY

Po zakończeniu dodawania kierowców. Możesz przejść do zakładki Styl jazdy.


W widoku głównym funkcji można wyróżnić obszary:


  1. Wybór widoku: RANKING lub WYZWANIA (1) - daje możliwość szybkiego przechodzenia między statystykami kierowców i wyzwaniami

  2. Filtry (2) - możliwość dostosowania widoku do własnych potrzeb. Prezentowane statystyki można filtrować wg kierowców, grup kierowców oraz zakresu dat. 

  3. Główne mierniki efektywności floty (3) - średnia ocena, spalone paliwo, potencjalne oszczędności. O tym jak interpretować prezentowane wartości dowiesz się z artykułu Jak mierzyć oszczędności i postępy kierowców po wdrożeniu telematyki?.

  4. Historia zmian wybranych mierników (4) - daje możliwość śledzenia, jak zmieniały się: średnia ocena eko, spalone paliwo oraz potencjalne oszczędności.

  5. Ranking najmniej ekonomicznych kierowców (5) - zestawienie kierowców uszeregowanych od najniższej oceny EKO. Więcej o tym zestawieniu dowiesz się z artykułu Jak zidentyfikować najmniej ekonomicznych kierowców?.

  6. Ranking najmniej bezpiecznych kierowców (6) - zestawienie kierowców uszeregowanych od najniższej oceny SAFE .Więcej o tym zestawieniu dowiesz się z artykułu Jak zidentyfikować najmniej bezpiecznych kierowców?.

  7. Źródła strat paliwa (7) - w których obszarach Twoja flota marnotrawi najwięcej paliwa? Z artykułu Jak oceniany jest kierowca? dowiesz się więcej o kategoriach błędów i ich wpływie na straty paliwa.